Biden közelebb a győzelemhez, de még Trumpnak is összejöhet – így állnak a szavazatok a harctérállamokban
Hat államban még mindig annyi a fel nem dolgozott szavazat, hogy egyelőre nem lehet megállapítani a várható nyertest.
Hat államban még mindig annyi a fel nem dolgozott szavazat, hogy egyelőre nem lehet megállapítani a várható nyertest.
A demokraták elnökjelöltje beszédet mondott helyi idő szerint szerda délután, amiben ki ugyan nem mondta, hogy ő győzött, de utalt arra, hogy nyert.
A CNN odaadta a demokrata jelöltnek az államot, de Trumpék már egy órája újraszámlálást követeltek.
A média a 2016-os blama után megpróbálta nem elkövetni még egyszer ugyanazt a hibát, hogy alulbecsüli a hátrányban lévő jelölt esélyszázalékát az amerikai választáson. A közgazdaságtannak is az egyik legizgalmasabb alapvetése az: 50-50 vagy 100-0 esélyekben könnyedén lehet gondolkozni, de amint mások a valószínűségek, könnyedén elveszítjük a racionalitásunkat.
Nem sokkal azután, hogy Donald Trump győztesnek kiáltotta ki magát, a Facebook és az Instagram is arra figyelmezteti a felhasználóit: még bőven számolják a szavazatokat.
Donald Trump ugyan győzelmet hirdetett, de a levélszavazatokat sok helyen csak ezután kezdték el számolni. Tudtuk, hogy a korán szavazóknál és a városokban Biden a népszerűbb, de hogy ennyivel, az újra mindent megkavart. Persze még itt sincs vége a szavazatszámlálásnak, győzhet még Trump is.
A demokrata földindulás elmaradt, és az utolsó szavazat megszerzéséig küzd majd egymással Donald Trump és Joe Biden. Az indulatok már most forrnak, és a szekértáborok közti konfliktus csak nagyobb lesz, ha a 2000-es elnökválasztáshoz hasonlóan ismét a legfelső bíróságig jutó jogi háború dönt a Fehér Ház birtoklásáról.
Donald Trump vezet, de nem mondhatjuk azt, hogy ő lesz az amerikai elnök. Még nem.
Az amerikai lap szerkesztőségi vezércikke arra hívja fel a figyelmet, hogy Trumpék megpróbálhatják megállítani vagy hitelteleníteni a levélszavazatok összeszámlálását, de igyekezetüket el kell utasítani.
A brókerek nem sírnának, ha Trump maradna az elnök.
Úristen, mi történik itt – gondolhatják most sokan, amikor ránéznek az amerikai elnökválasztás állására. Pedig a válasz az: pontosan az történik, ami a legvalószínűbb forgatókönyv volt. Nagyokat nem borult a papírforma, annyival látunk tisztábban, hogy Joe Biden nem arat földrengésszerű győzelmet, és maradt nagyjából nyolc hely, ahonnan még nem tudunk végeredményt hirdetni, amíg nem számolják össze a levélszavazatokat.
A választások másnapján szétvert utcákra ébredhetnek az amerikai fővárosban, Washington D.C.-ben. Az összes radikális erő tüntetéseket szervez, bárki nyer, balhé szinte biztosan lesz.
Rég nem látott fordulatok követték egymást a 2020-as amerikai elnökválasztáson, ahol a választási szabályok szerint a győzelemhez egy jelöltnek 270 elektori szavazatra van szüksége. Kövesse velünk, hogyan alakult az eredmény a választás éjszakája óta a CNN összesítése alapján. (Cikkünk csak a megerősített, már véglegesnek mondható eredményeket mutatja, és akkor frissül, amikor ilyen változás történik.)
Nem volt még olyan amerikai elnökválasztási kampány és eredményváró sem, mint az idei. Magyar idő szerint éjjel egytől sorra zárult a szavazás az USA államaiban, a végeredmény azonban a sok millió előre, illetve postán leadott voks miatt egyelőre nincs meg. Trump elnök ennek dacára bejelentette, hogy győzött, egyben csalást emlegetett és jogi lépéseket ígért a még meg nem számolt szavazatok miatt.
A szavazókat el kell érni, és ez pénzbe kerül. De mennyibe?
Robert Cahaly felmérései szerint az elnök behúzza Arizonát, Michigant és Floridát is, viszont más mérések ezt nem igazolják. Nem is veszik komolyan, pedig 2016-ban is jól lőtte be a végeredményt.
A demokrata alelnökjelölt élete és munkássága megihlette a zenész Jon Batiste-ot.
Hacsak nem lesz nagyon nagy különbség Joe Biden és Donald Trump között a legfontosabb államokban, könnyedén elképzelhető, hogy nem ismerjük az amerikai elnökválasztás végeredményét még napokkal a szavazás után sem. Összegyűjtöttük, milyen időpontokra lesz érdemes figyelni.
Markánsan eltérő jövőt kínál a szavazóknak Donald Trump és Joe Biden, bár az előbbi spórol a konkrétumokkal, az utóbbi pedig tesz néhány beválthatatlan ígéretet is.